Örümcekler neyle beslenirler?

DİĞER CAN SIKICI BÖCEKLERLE

Örümceğin başlıca besin kaynağı sivrisinekler, sinekler, güveler ve hatta bazen diğer örümceklerdir. Yani aslında size oldukça faydaları dokunur. Size rahatsızlık vermedikleri sürece dışarıdaki örümcekler kendi haline bırakılmalıdır. Böylece diğer böcek türlerinin evinizi istila etmesini önlemeye yardımcı olabilirler. Elbette bu durum, onlara kucak açıp evinize davet edeceğiniz anlamına gelmez.

Böcek Yok, Yiyecek Yok, Sorun Yok

Böcekleri evinizden uzak tutabiliyorsanız, aynı şekilde örümcekleri de kolaylıkla uzak tutabilirsiniz. Örümcekler diğer böcekler ve örümceklerle beslenen canlılardır, bu nedenle evinizde onlara göre bir yiyecek yoksa onlarla fazla karşılaşmazsınız.

Evinizi Örümcek Mamalarından Temizleyin

Örümcekler genellikle diğer böceklerle beslendiğinden, onları eve çeken böceklerden kurtularak örümcek probleminizi çözebilirsiniz.

spider tips
  1. Dökülen yiyecek ve içecek artıklarını temizleyin
  2. Yiyecekleri kapaklı, hava almaz kaplarda saklayın
  3. Bulaşıkları lavaboda bırakmayın
  4. Kapıların, pencerelerin ve pencere sinekliklerinin tam kapanır ve sağlam durumda olduğundan emin olun
  5. Yerleri, özellikle mutfak ve oturma odasının yerlerini düzenli olarak süpürüp silin
Örümcek Ağını Temizleyin

Evinizdeki örümcek ağlarını dikkatli bir şekilde tespit edip temizlemek bazı örümcekleri ve yumurtalarını ortadan kaldıracak ve uzun vadede evdeki örümcek sayısını azaltacaktır. Ağlar bir el süpürgesi veya toz alıcı yardımıyla kolaylıkla temizlenebilir veya elektrikli süpürgeyle çekilebilir. Belki size biraz zahmetli bir iş gibi gelecektir ama kesinlikle yaptığınıza değecektir.

Işıkları Söndürün!
light bulb

Dışarıdaki lambaları ihtiyacınız olmadığı zamanlarda açık bırakmayın. Güve ve sivrisinek gibi uçan böcekler ışığa gelirler ve dolayısıyla örümcekleri kendilerine çekerler.

---

Biliyor muydunuz?

Örümcekler beslenmeden uzun süre hayatta kalabilirler. Bazı türleri hiçbir şey yemeden iki yıl kadar yaşayabilir.

En İyi Böcek İlaçları