Ürünü sıktığım yeri temizlemeli miyim?

KULLANDIĞINIZ MÜDAHALE YÖNTEMİNE VE ÜRÜNE GÖRE DEĞİŞİR

Raid® spreylerini kullandıktan sonra, püskürttüğünüz yüzeyi temizlemek konusunda emin olamıyorsanız, yalnız değilsiniz. Neyse ki bu konuda size yardımcı olabiliriz. Önemli olan seçtiğiniz müdahalenin amacı ve kullandığınız üründür. Örneğin, Raid® Ant & Roach Killer’ı gördüğünüz bir karıncayı hemen hızlıca öldürmek için kullanıyorsanız, işiniz bittiğinde ürün kalıntısını silerek temizleyin. Fakat, başka yerlerde gizlenen karıncaları da öldürmek istiyorsanız, ürünü karınca yollarıyla çatlak ve yarıklara sıkarak kurumasını bekleyin. Kullanmadan önce etiket talimatlarını mutlaka okuyun.

Biliyor muydunuz?

Kalıcı etkili sprey ürünler, görmediğiniz karınca ve hamam böceklerini de öldürmeye devam eder. Örneğin, Raid Max® Ant & Roach Killer, gördüğünüz böcekleri temas anında öldürür. Sıktığınız ürünün kurumasına müsade ederseniz, gelecek altı ay boyunca ona temas eden hamam böceklerini öldürmeye devam edecektir. Kullanmadan önce mutlaka etiketini okuyun.

Sıktığınız ürünü şu durumlarda temizleyin:
wipe up spray
  • Amacınız sadece o anda gördüğünüz birkaç böceği öldürmekse.
  • Ürünü doğru yere sıkamadınız ve müdahale etmek istemediğiniz bir bölgeye geldi veya gereğinden fazla ürün sıktınız.
  • Ürünü kazayla yere döktünüz.
  • Ürünü sıktığınız yüzeye biri basabilir.
  • Ürününüzün öldürücü etkisi kalıcı değil. Ürünün kalıcı etkili olup olmadığını öğrenmek için etiketine bakınız.
Uzman Tavsiyeleri
dog cat

Sprey ürün kuruyana dek, çocukları ve evcil hayvanları müdahale edilen alandan uzak tutun. Ürünü sıktığınız veya döktüğünüz bir yüzeyi silme ihtiyacı duyuyorsanız, ılık sabunlu su ve kağıt havlu kullanın. Ayrıca, daha detaylı bilgi için ürünün etiketini okumayı ihmal etmeyin.

---

Uzman Tavsiyesi

Daha esnek bir kullanım için, Raid Max® Ant & Roach Killer’ı çift taraflı bir spreyle kullanarak ulaşması güç alanlara ve daha geniş alanlara müdahale edin. Ürünün öldürücü etkisi altı aya kadar devam eder.