Çocuklar ve evcil hayvanların olduğu yerde haşare kontrolü nasıl yapılır?

ALANI BOŞALTIN VE KURUMASINI BEKLEYİN

Sprey formundaki herhangi bir böcek ilacını kullanmadan önce, çocukları ve evcil hayvanları dışarı oynamaya veya başka bir odaya gönderin. Ürünü çocuklar ve evcil hayvanlar yokken tatbik edin ve müdahale edilen alana dönmeden önce tamamen kurumasını bekleyin. Sisleme özelliği olan ürünler ve benzeri bazı ürünleri kullandığınızda, çocuklar ve evcil hayvanlarla birlikte sizin de evi terk etmeniz gerektiğini unutmayın.

pets and children
Etiketi Okuyun

Herhangi bir haşare mücadele ürününü kullanmadan önce her zaman etiketini okumayı unutmayın! Pek çok Raid® ürününün kullanma talimatları ve alınacak önlemleri farklıdır, bu yüzden ürünü doğru ve etikette yazdığı şekilde tatbik ettiğinizden emin olun.

Biraz Havalandırın!

Raid® Flying Insect Killer gibi sprey formdaki Raid® ürünlerini kullandıktan sonra müdahale edilen odayı veya alanı havalandırın! İlk müdahalenin ardından odayı terk edin ve 15 dakika süreyle kapalı tutun. Odaya tekrar girmeden önce iyice havalandırın. Daha ayrıntılı bilgi almak için ürün etiketini okuyun.

Sisleme özellikli ürünlerin ortamda daha uzun (dört saate kadar) kalması gerekir. Döndüğünüzde kapıları ve pencereleri açarak odayı en az 30 dakika havalandırın. Bu ürünleri kullanmadan önce, etikette yazan ürüne özel uygulama bilgilerini okuyun.

Odayı havalandırırken içeri başka böceklerin girmesini önlemek için kapı ve pencere sinekliklerinin sağlam olduğundan emin olun.

Saklan ama ortaya çıkma!

Eğer Raid® yemlerini kullanıyorsanız, onları çocuklarınızın veya evcil hayvanlarınızın bulamayacağı veya erişemeyeceği yerlere koyun.

Yemleri Koyabileceğiniz En İyi 4 Yer
  1. Lavabo ve beyaz eşyaların arkaları ve altları
  2. Gizli çatlak ve yarıkların içleri
  3. Mobilya altı ve arkası
  4. Çocuk kilidi olan dolaplar
Doğru Şekilde Muhafaza Edin

Böcek ilaçlarını kullanırken, kapalı pakette olsalar bile daima evcil hayvan ve çocuklardan uzakta muhafaza etmeye dikkat edin.