Böcekleri nasıl engellerim?

TEMİZLEYİN, TESPİT EDİN VE KORUMA ALTINA ALIN

Bir böceğin daha büyük bir sorun haline gelmesini engellemek istiyorsanız bir böcek gibi düşünmelisiniz. Evinize nasıl giriyorlar? Onları eve çeken ne? Düzenli olarak evinizin iyi durumda olduğunu kontrol ediyor musunuz? Ayrıca, eve dışardan getirdiğiniz her şeyi kontrol edin, örneğin kutu benzeri eşyaların içinde bulunan böcekler burada çoğalabilirler.

Evinizi Temiz Tutun
cleanup

Genellikle böceklerle mücadelede doğru ürünler ve birtakım eski usül temizlik yöntemleri bir arada kullanılır. Böcekler eve çeşitli sebeplerle gelirler: Yiyecek, su veya barınma ihtiyacı. Böcekleri çeken unsurları ortadan kaldırmak onların eve girmesini önlemeye yardımcı olur.

Neyle Karşı Karşıyasınız?

Müdahale Etmeden Önce Böcekleri Tanıyın

Sorununuzu ortadan kaldırmak için öncelikle mücadele edeceğiniz böcekleri tanımanız gerekir. Böcek Tanımlayıcımızı kullanarak sorun yaşadığınız böcek türünü tespit edin.

Böceklerin Saklandıkları Yerler

Saklandıkları Yerleri Ortadan Kaldırarak Böcek İstilasının Önüne Geçin

  • Evdeki dağınıklığı toplayın, bu şekilde daha kolay bir müdahale yaparsınız
  • Çöp kutuları ve kullanılmayan eşyalar gibi evin çok yakınına konulmuş eşyaların yerini değiştirin
Su Kaynaklarını Ortadan Kaldırın
water hose

Böceklerin çoğu suya ihtiyaç duyar, eğer onların suya kolaylıkla ulaşmasını sağlarsanız gelmeye devam ederler! Evdeki su kaçaklarını tamir edin ve dışardaki su birikintilerini ortadan kaldırın.

Böceğin Beslenmesi Gerekir
Böcekleri Yiyeceklerden Uzak Tutma İpuçları
cleaning supplies

Evinizde düzenli aralıklarla detaylı temizlik yapın. Bu şekilde, böceklerin yemek kırıntılarının biriktiği kıyı köşeleri mesken tutmasını önleyebilirsiniz. Yiyecekleri mutfakta ve yemek alanlarında muhafaza edin. Çocukların evin içinde gezerek yemek yemesine ve kırık dökmesine izin vermeyin. Yere dökülen yemekleri temizleyin ve yiyecekleri sıkı kapaklı saklama kaplarında saklayın.