Örümceklerden nasıl kurtulurum?

ARAYIN, TOPLAYIN VE DOĞRUDAN SPREY SIKIN

Örümcekler, yuvalarını kilerler ve bodrumlar gibi gözlerden uzak, rahatsız edilmeyecek yerlere yaptıklarından onlardan kurtulmak çok kolay olmayabilir. Evde veya dışarıda gördüğünüz örümceklerin birçoğu zararsızdır ve bir kağıt mendille veya sprey bir ürünle rahatlıkla öldürülebilir. Bununla birlikte bazı türleri son derece zehirlidir, bu nedenle karşılaştığınız 8 bacaklı yaratığın türünden emin olana kadar dikkatli davranın.

8 Bacaklı ve Tehlikeli

Karşınıza çıkan örümcekler aşağıdaki resimlere benziyorsa, onlara müdahale ederken son derece dikkatli olun. Kara Dul, Kahverengi Dul ve Kahverengi Keşiş örümceklerinin ısırıkları ağrılı ve tehlikelidir. Vakit kaybetmeden porfesyonel bir haşere kontrol firmasıyla iletişime geçin (özellikle birden fazla örümcek gördüyseniz), onlar haşere probleminizi çözmenizde yardımcı olacaktır.

Spiders

ÖRÜMCEK TARAFINDAN ISIRILIRSANIZ, DERHAL TIBBİ YARDIM ALIN.

Örümcek Meselenizi Çözecek İpuçları
  1. Dışarıda bulundurduğunuz çöp, odun yığınları, tuğlalar ile diğer dış mekan yapılarını düzenli tutarak örümceklerin buraları mesken tutmasını engelleyin
  2. Ağaçları ve çalıları evle temas etmeyecek şekilde budayın. Buralar örümceklerin saklanması için ideal ortamı sağlamanın yanında eve hızlı ve kolay bir erişim sağlarlar.
  3. Ev içinde örümceklerin gizlenmeyi sevdiği garaj, bodrum ve kiler gibi alanlardaki dağınıklığı düzenli olarak toplayın.
  4. Bir el süpürgesi veya elektrik süpürgesiyle örümcek ağlarını temizleyin.
  5. Örümcekler başka böceklerin olduğu yerlere gelirler, bu nedenle evinizi böceklerden koruyarak örümceklerin gelme ihtimalini de azaltırsınız.
Keseleri Yok Edin

Bir örümcek ağında veya dişi örümceğin üzerinde yumurta kesesine rastlarsanız, DERHAL yok edin. Bu keselerde, iki ila üç hafta içinde çatlamaya hazır birkaç yüz yumurta bulunabilir.

common house spider egg sac

Işıkları Söndürün!
light bulb

Örümceğin başlıca besin kaynağı diğer böceklerdir. Işıklarınızı uzun süre açık bırakmak, güve ve sivrisinek gibi kanatlı böcekleri ve dolayısıyla örümcekleri eve çekecektir. Bunun için, ışıkları sadece ihtiyacınız olduğunda açmaya dikkat edin.

---

Biliyor muydunuz?

Örümcekler aslında bizim yerimize pek çok rahatsız edici böceğin çaresine bakar. Bu durum özellikle açık alanlar için geçerlidir. Eğer onlara karşı olan korkunuzu yenebilirseniz ve evinizi istila etmemişlerse, onları kendi haline bırakmak en iyisidir. Esasen pek çok insan, evlerinde buldukları örümcekleri yakalayıp açık havada bırakarak diğer böcek istilalarını önlemeye yardımcı olur.

---

Daha Fazla Bilgi

Zehirli örümcekler hakkında sorularınız mı var? Konuyla ilgili daha fazla bilgiye, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) resmi sayfası olan CDC.gov adresinden ulaşabilirsiniz. Bu kaynak sadece bilgi amaçlı sunulmuştur. CDC’nin markayı veya ürünlerini herhangi bir şekilde desteklediği veya onayladığı anlamına gelmez.

Uzman Tavsiyeleri

Eğer iğrenmezseniz, zehirsiz olan bir örümceği bir kağıt peçeteyle almak üzerine sprey sıkmak kadar kolay bir iştir.

Bunu yapmayı tercih etmezseniz, temas anında öldüren Raid® Ant & Roach Killer’ı doğrudan örümceğin üzerine sıkın.

Yoğun istila durumunda kullanabileceğiniz Raid® Concentrated DEEP REACH Fogger, örümcekleri (ve etikette belirtilen diğer böcekleri) gizlendikleri yerde öldürür.

Örümcekleri çeken diğer böceklerin istilasını engellemek için Raid Max® Bug Barrier’ı kullanın.

En İyi Böcek İlaçları