Gümüş böceğinden nasıl kurtulurum?

BU HIZLI YARATIKLARI ÖLÜMÜNE PÜSKÜRTÜN

Yerde hızla ilerleyen gümüş böceğini görmek neredeyse imkansızken ondan kurtulmaya çalışmak sinir bozucu olabilir. Hızlı koşucu olan gümüş böcekleri, evinizin nemli ve serin yerlerinde yaşarlar. Neredeyse her şeyle beslenirler; bu çöpçü hayvanlar duvar kağıdı yapıştırıcısını ve kitap ciltlerini bile yerler. Kapsamlı bir ev temizliği ve doğru ürünlerle gümüş böceğinin üstesinden gelebilirsiniz.

Evi İyice Temizleyin

Gümüş Böceklerinin En Çok Gizlendiği Bu Yerleri Temizleyin

  • Mutfak yerlerini, tezgahlarını ve dolaplarını temiz tutun. Süpürgelikle zeminin birleştiği yerdeki çatlaklara dikkat edin.
  • Kitaplıkları, dolap raflarını, kapı ve pencere pervazlarını silin.
  • Fırının, mikrodalga fırının, tost makinesinin ve buzdolabının arkasını süpürün.
  • Böcekleri gördüğünüz yerlerdeki dağınıklığı toplayın.
  • Genellikle eve karton kutularda, mobilya ve yapı malzemeleriyle girerler. Bu nedenle, bu eşyaları eve sokmadan önce kontrol edin.
  • Ortamdaki nemi azaltmak ve dolayısıyla böcekler için daha az çekici kılmak için nem giderici kullanın.
Evinizin çevresini korumaya alın

Gümüş Böceğinin Evinizde Gizlenmesini Önleyin

silverfish home
  • Sıcak iklimlerde, gümüş böcekleri açık havada da yaşarlar. Evinizin yakınınındaki gizlenme noktalarını (çer çöp, taşlar, odun yığını, ağaç kabukları veya malç) ortadan kaldırmak için dış mekanı düzenli tutun.
  • Bina zemininde veya diğer yerlerdeki çatlakları kapatın.
  • Raid Max® Bug Barrier gibi bir ürünle gümüş böceklerini uzakta tutun.
Biliyor muydunuz?

Gümüş böceği beslenmeden aylarca yaşayabilir. Bu yüzden, evinize kalıcı olarak yerleşmeden önce bu böceği gördüğünüz anda müdahale etmek önemlidir!

Uzman Tavsiyeleri

Raid® Ant & Roach Killer ile gümüş böceğini temas anında öldürün.

Yoğun istila görülen alanlarda, sorunu kontrol altına almak ve gümüş böceklerini gizlendikleri yerde öldürmek için Raid® Concentrated DEEP REACH™ Fogger’ı kullanın. Bu ürünü kullanmadan önce mutlaka etiketin tamamını okuyun.

---

Gümüş Böceği Buradaydı

İstila Belirtileri

Gümüş böcekleri çok hızlı olduklarından bazen onları fark edemezsiniz. Böcek istilasının belirtileri arasında özellikle çarşaf ve kitap sayfalarında görülen sarı lekelerle yüzeyde oyuk şeklinde görülen düzensiz beslenme işaretleri bulunur.

---