Sivrisineklerden nasıl kurtulurum?

SU OLMAZSA SİVRİSİNEK DE OLMAZ

Sivrisineklerden tamamen kurtulamayabilirsiniz belki ama evde uygulayacağınız birkaç ipucu ve doğru ürünlerle onları uzak tutabilirsiniz. Sivrisinekler, üredikleri durgun su kaynaklarına ek olarak, tere, vücut ısısına ve nefesinizle dışarı verdiğiniz karbondioksite gelirler. Yani, sivrisineklerle savaşmanın ilk adımı onları cezbeden unsurları ortadan kaldırmaktır. Bütün yazı evde geçirmenizi tavsiye etmediğimizden, vücudunuzda ve yaşadığınız yerde kullanacağınız sivrisinek kovucu ürünler dışarıda geçireceğiniz zamanı daha eğlenceli hale getirebilir.

Su, Su, Her Yerde Su

Sivrisinekler Durgun Sulara Bayılır. Şu İpuçlarını Kullanarak Onları Engelleyebilirsiniz:

  • Çocuk havuzları gibi çok miktarda su ihtiva eden durgun su kaynaklarını uzun süre dışarıda bırakmayın
  • Kuş havuzunda temiz su bulundurun ve gerekli olduğunda havuzu boşaltın veya ortamdan uzaklaştırın
  • Yağmur oluklarında biriken yaprak ve çöpleri temizleyerek suyun sorunsuzca akmasını sağlayın
  • Eğer balık havuzunuz varsa, su filtresinin suyu hareketlendirecek şekilde düzgün çalıştığından emin olun
Beni Isırma Ahbap
mosquito profile

Sivrisinekleri Üzerinize Çekmeyin

Sivrisineklerin en aktif olduğu güneşin doğuş ve batış saatlerinde dışarı çıkmayın. Karanlık yerlerden, çalılık ve uzun boylu bitkilerin olduğu alanlardan uzak durun çünkü sivrisinekler konaklamak için hava akımının az olduğu yerleri tercih ederler.

Ne Giydiğinize Dikkat Edin

Yakında sivrisinek olduğunu bildiğiniz yerlerde pantolon ve uzun kollu giysiler giyin. Sivrisinekler koyu renkli kıyafetlere geldiğinden dışarı çıkarken açık renkli kıyafetleri tercih edin.

Mücadeleye Hazırlıklı Olun

Sivrisinekleri, sinekleri ve diğer uçan böcekleri Raid® Flying Insect Killer ile öldürün. Bu ürünü hem iç hem dış mekanlarda kullanabilirsiniz.

Koruyucu Giysiler Giyin

Ortamda sivrisineklerin olduğunu biliyorsanız, pantolon ve uzun kollu gömlek giyin. Koyu renk giysiler sivrisinekleri çeker, bu yüzden dışarı çıkarken açık renkli giysileri tercih edin.

Savaşa Hazırlanın

Sivrisinekleri, kara sinekleri ve diğer uçan böcekleri öldürmek için Raid Flying Insect Killer kullanın. Bu ürün hem kapalı, hem de açık alanlarda kullanılabilir.

Ayrıca, sivrisinekleri bahçenizden uzak tutmaya yardımcı olması amacıyla çevresel veya noktasal müdahale olarak OFF!® Bug Control Backyard Pre-Treat’i kullanabilirsiniz. Bu ürünle ilgili daha fazla bilgi alın.

Uzman Tavsiyesi
house

Sivrisineklerin evinize girmesini önleyin. Pencere ve kapı sinekliklerinizin yırtık veya delinmiş olmadığından emin olun, merkezi havalandırma veya klima kullanın ve pencereleri açık bırakmayın.

Biliyor muydunuz?

Sadece dişi sivrisinekler ısırır. Emdikleri kanı daha fazla yumurta üretmek için kullanırlar!

Biliyor muydunuz?
water hose

Yetişkin sivrisinekler, yumurtadan 10-14 gün sonra çıkarlar. Bu nedenle durgun su kaynaklarını bir an önce ortadan kaldırmak önemlidir!