Sineklerden nasıl kurtulurum?

NEMDEN KURTULUN VE ÇEVRENİZİ KORUMAYA ALIN

Evinizin yakınındaki bütün sineklerden kurtulamazsınız ama onlara karşı harekete geçip kontrol altına alarak evinizi istila etmelerini engellemek için yapabileceğiniz birçok şey var. Sinek problemi yaşadığınızda, en iyi saldırı yöntemi iyi bir savunmadır! Sineklerin çoğaldığı bilinen ortamları (gerek ev içinde gerek ev dışında) ortadan kaldırmak en iyi yöntemdir. Ayrıca, evinizi yalıtımlı ve onarılmış halde tutmak da sinek istilasını önlemenizde yardımcı olur.

Kaynağı Tespit Edin
trash fruit clean

Sinekler üremek için neme ihtiyaç duyarlar. Çöp veya çürümüş meyveler gibi nemli unsurları ortamdan uzaklaştırmak ve bu alanları temizlemek sinek sorununuzu önemli ölçüde azaltacaktır.

Sineklerin Üremesine Elverişli Ortamlar:

  1. Evdeki ve dışardaki çöp kutuları
  2. Tezgâhta bırakılan çürük meyveler
  3. Gider boruları
  4. Islak toprak
  5. Hayvan dışkısı
  6. Kompost yığınları
Yaşam Alanınızı Koruma Altına Alın

Evinizi ve çevresini temiz ve düzenli tutsanız bile, dışardaki sinekler istediklerini almak için eve girmenin bir yolunu bulacaktır. Kendinizi savunmak için atacağınız bir sonraki adım, evinizi tam korumalı tutmaktır. Kapılarınızı kapalı tutun, pencerelerinize yalıtım yapın veya mümkünse sineklik takın.

Uzman Tavsiyesi

Giderleri Göz Ardı Etmeyin

Evlerdeki giderler, küçük sineklerin üreyeceği ilk yer olarak aklımıza gelmez ancak nemli ve pis olmaları, sinek larvaları için uygun ortamı yaratır. Giderlerinizi bir sorun oluşmadan önce temizlemek ve fırçalamak suretiyle temiz tutun. İPUCU: Sadece giderlerde kullanılması uygun olan temizlik ürünlerini kullanın ve herhangi bir Raid® ürününü buralarda kullanmayın.

Hayvanların Yaşadıkları Alanları Temiz Tutun

Evde hayvan besliyorsanız, dışkılarını düzgün bir şekilde temizlemeyi ihmal etmeyin.
Sinekler genellikle bir günden daha yeni dışkıya gelirler, bu nedenle dışkıyı bir an önce ortamdan uzaklaştırarak üreyecekleri bir yeri daha ortadan kaldırmış olursunuz.