Pirelerden nasıl kurtulurum?

YIKAYIN, ÖLDÜRÜN VE KONTROL EDİN

Pireler çok küçük olabilirler ama çok büyük soruna yol açarlar! Pirelerden tamamen kurtulmak mümkün değildir ancak onlarla mücadele edip, kontrol altına alarak gelmelerini önleyebileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. Temizlik ve doğru ürün kullanımını da içeren çok yönlü bir yaklaşım, pireleri uzak tutmada çok etkilidir. Pireleri fark ettiğinizde, öncelikle mevcut pireleri, yumurta ve larvalarını yok etmek için evcil hayvanınızın yatağını yıkayın. Daha sonra, sadece pireleri değil aynı zamanda yumurta ve larvalarını da öldüren ürünleri kullanın. Son olarak, özellikle pire mevsiminde (ilkbahardan sonbahara kadar) evcil hayvanınızı ve uyuduğu yeri kontrol etmeye devam edin.

Endişelerinizden Suyla Arının

pettips

Pireleri Uzaklaştırmak için 5 İpucu
  1. Evcil hayvanınızı düzenli aralıklarla pire şampuanıyla yıkayın ve üzerindeki yetişkin pirelerin sayısını azaltmak için pire tarağıyla tarayın.
  2. Evcil hayvanınızın yatağını düzenli olarak sıcak suda yıkayın.
  3. Evcil hayvanınız için tek bir uyku alanı belirleyin.
  4. Pire tespit ettiğinizde, olgunlaşmamış ve yumurtadan çıkmamış pireleri temizlemek için elektrikli süpürgeyle süpürün. Süpürge torbasının ağzını sıkıca bağlayarak evinizin dışındaki bir çöpe atın. Yoğun istila halinde, halıları buharlı temizleyiciyle temizleyin.
  5. Evcil hayvanınız hala pireliyse, ilk müdahaleden iki hafta sonra devam niteliğinde yeni bir müdahalede bulunun çünkü kozadaki pireler ilk müdahaleden kurtulabilirler.
Geride (Neredeyse) Hiç Pire Bırakmayın
flea profile

Pire probleminizi tespit ettikten sonra, gerek evcil hayvanlarınıza gerek evinize uygun ürünle müdahale edin. Müdahale işleminden üç hafta sonrasına kadar pireli bölgeleri kontrol etmeye devam edin. Kozadaki pireler ilk müdahaleden kurtulabilir ve böylece kozadan çıkarak yayılabilirler.

Pirelere Veda Edin
Peki, pireler nereden gelir?

Evcil hayvanlar, bahçeden ve köpek parklarından veya pireli bir hayvanla yakın temas sonucu aldıkları pireleri eve getirirler. Evdeki pireler çoğunlukla hayvanın üzerinde, yatağında, en sevdiği mobilyada veya halıda bulunur. Yetişkin pire, yumurtalarını hayvanın üzerine bırakır. Yumurtalar daha sonra yuvarlanarak yatağa veya yere düşer. Larvalar gelişerek, leziz bir öğün için sizin veya hayvanınızın üstüne zıplayabilirler.

Biliyor muydunuz?

Dişi pire her gün vücut ağırlığının 15 katı kadar kan emebilir. Hakkaten de karnı aç bir anne!

Aile Problemleri

Pireleri öldürmek yetmez; aynı zamanda yumurtalarını da yok ederek çatlayıp yayılmalarını engellemelisiniz. Doğru ürünleri kullanarak ve bir parça temizlik yardımıyla pire sorununuzla baş edebilirsiniz. Pireleri temas anında, halı ve döşemelerde bulunan kuluçkadaki yumurtaları da 4 aya kadar öldürmesi için Raid® Flea Killer Plus Carpet & Room Spray’i kullanın. Olgunlaşmamış ve yumurtadan çıkmamış pireleri temizlemek için süpürge yapın. Süpürge torbasının ağzını sıkıca bağlamayı ve evinizin dışındaki bir çöpe atmayı unutmayın.

Uzman Tavsiyesi

Raid® Flea Killer evinizdeki ve köpeğinizdeki pireleri (ve keneleri) öldürür.

Raid® Flea Killer Plus Carpet & Room Spray, yetişkin pireleri temas anında, halı ve döşemelerde bulunan kuluçkadaki yumurtaları da dört aya kadar öldürür. Tarif edildiği şekilde kullanıldığında evcil hayvan yatağı ve kilimler için mükkemmel bir üründür.

Ağır pirelenme vakalarında, Raid® Flea Killer Plus Fogger su bazlı bir sisle bütün bir odaya müdahale ederek mevcut pireleri ve kuluçkadaki yumurtaları dört aya kadar öldürür. Etiket talimatlarını okumayı ihmal etmeyin.