Can sıkıcı böceklerden nasıl kurtulurum?

TEMİZLEYİN, ONARIN VE MÜDAHALE EDİN

Evin içindeki böceklerden tamamen kurtulmak her zaman mümkün olmayabilir. Ancak doğru ürün seçimi, birtakım eski usül temizlik yöntemleri ve evde yapılacak tadilatlarla uzun bir yol kat edebilirsiniz. Hiçbir ürün tek başına böcek sorununuzu çözmeye yetmez, bu nedenle çok yönlü bir yaklaşıma ihtiyacınız vardır. Ayrca, böceklerin evinize çeşitli sebeplerden ötürü girdiğini unutmayın: Yiyecek, su veya barınma ihtiyacı. Mücadele ettiğiniz böceklerin türünü doğru tespit etmek -ve sonrasında onları eve çeken unsurları ortadan kaldırmak- onların evinize girmesini önlemeye yardımcı olacaktır. Böceklerin evinize girmesini ne derece zorlaştırırsanız, evi istila etmeleri ihtimali o kadar az olacaktır.
Düşmanınızı Tanıyın

Sorununuzu ortadan kaldırmanın ilk adımı, mücadele ettiğiniz böceği tanımaktır. Yeni Böcek Tanımlayıcımız ile böcekleri daha iyi tanıyın.

Yaşam Alanınızı Koruma Altına Alın

Dışarıdan Gelen Böceklerle Mücadele

Evinizde böcek istilası varsa, büyük ihtimalle bu böcekler dışarıdan geliyordur. Uygulanacak müdahale yöntemi böceğin türüne göre farklılık gösterse de, şu genel ipuçları yardımcı olabilir:

  • Tam kapanmayan pencere ve kapıları tamir edin
  • Pencere ve kapıların etrafındaki boşlukları, özellikle kapının altıyla zemin arasında kalan boşluğu kapatın
  • Çatı saçaklarının iyi durumda olduğundan emin olun
  • Yalıtım, değişim veya onarım gerektirebilecek havalandırmaları ve diğer açıklıkları kontrol edin
  • Eğer apartmanda oturuyorsanız, komşularınızla ve çevrenizle işbirliği içinde sorunu ele alın
Yağmur Böcekleri Çoğaltabilir

Dış mekânlarda böcek ilaçları kullanırken, yağmur kullanılan ürünün başarısını azaltabilir. Bu yüzden önce hava durumunu kontrol edin ve yağmur tahmini varsa ürünü kullanmayın. Yağmur, hızlı bir şekilde yeni böcek popülasyonlarının üremesine neden olur ve müdahalenizi etkisiz kılabilir. Sorununuz devam ediyorsa, yoğun yağış sonrasında ürünü dış mekânlarda tekrar uygulayın. Diğer ürünler için, etikette yer alan yeniden uygulama bilgilerine danışın. Kullanmadan önce mutlaka etiketi okuyun.

Hamamböceği Yemi Kullanın

Evlerde Kullanılan Hamamböceği Yemleri Hakkında 5 İlginç Gerçek

  1. Yemler hamamböceklerini tuzağa düşürmez.
  2. Hamamböceği yemleri diğer yiyeceklere göre daha çekici olması için tasarlanmış olsa da, açıkta ne kadar az yemek ve su bırakırsanız o kadar iyi edersiniz.
  3. Hamamböceği yemleri, görmediğiniz hamamböceklerini öldürür ki bunlar çoğunluğu oluştururlar. Böcekler yemi yuvalarına götürerek diğerleriyle paylaşırlar, bu yüzden yemi koyduğunuz gibi böcekler ortadan kaybolmadıysa telaşa kapılmayın. Birkaç gün içinde daha az böcek görmeye başlayacaksınız.
  4. Sprey veya sıvı haşere ilacı sıkılmış yerlere yem koymayın. Aynı şekilde, yemleri yerleştirdikten sonra hamaböceklerine veya çevrelerine ilaç sıkmayın. Böcekler ölürse yemi yayamazlar.
  5. Koyduğunuz yemler ne kadar çok ve hamamböceklerinin yuvalarına ne kadar yakın olursa, problemi kontrol altına almanız o kadar kolay olur. Yemleri yerleştirmeden önce mutlaka etiket bilgilerini okuyun.

En Can Sıkıcı Ürün