Karıncalardan Nasıl Kurtulurum?

SÜPÜRÜN, AÇ BIRAKIN VE KORUMAYA ALIN

Evinizi karıncalardan arınmış bir halde tutmak zorlu bir iş olabilir; zira karıncalardan tamamen kurtulmanın bir yolu yoktur. Evinizi istila ettiklerinde, onlara karşı temizlik ve yerinde müdahaleden oluşan karma bir "silahla" mücadele etmeniz gerekir. Genellikle, karıncaları önlemenin en iyi yolu, dökülen yiyecekler, bulaşıklar ve açıkta bırakılan yemekler gibi onları çeken unsurları ortadan kaldırmaktır. Bunu, karıncaları yaşadıkları ve üredikleri yuvalarında öldüren ürünleri düzenli kullanarak pekiştirin.

Temizlik Önemlidir
kitchen ants

Karıncaları Dışarıda Tutmak için 5 İpucu

  1. Dökülen yiyecek ve içecekleri hemen temizleyin
  2. Bütün yemekleri kapaklı, hava almaz kaplarda saklayın
  3. Bulaşıkları dışarıda bırakmayın
  4. Yapışkan yiyecekler içeren kavanozların dışını silin
  5. Yerleri düzenli olarak süpürüp silin
Biliyor muydunuz?

Karıncalar yiyeceklere olduğu kadar suya da gelirler. Bu nedenle evinizdeki yüzeyleri, lavabolar dahil, kuru tutmak önemlidir!

Uzman Tavsiyesi

Karıncaların İçeri Girmesini Engelleyin

Pencere, kapı aralıklarını ve çatlakları karınca girmeyecek şekilde kapatın. Karıncaların eve en çok girdiği üç nokta kapatılmamış çatlak ve yarıklar, kapı ve zemin arasındaki boşluklar ile havalandırma ve şebeke borularıdır.

Karıncalar Hayvan Mamasına Bayılır
petfood

Karıncalar hayvan mamasını zevkle yediklerinden bu mamaları hayvanların yemek yedikleri alanlarda muhafaza etmek önemlidir. Bunu yapmak mümkün değilse, mama kaplarını su dolu daha büyük bir kaba yerleştirin. Bu şekilde karıncaların kolay kolay aşamayacağı bir hendek yapmış olursunuz.

Karıncalar ne kadar yaşar?

Bir karıncanın ortalama yaşam süresi sadece birkaç haftadır. Ancak koloninin kendisi yıllarca yaşar. Karıncalara karşı sert bir mücadele vermenin sebebi de budur. Onların teker teker ölmesini bekleyemezsiniz!

EN İYI KARINCA İLAÇLARI