Evin içindeki sivrisineklerle nasıl baş edebilirim?

SİVRİSİNEKLERİ KONTROL ALTINA ALMAK İÇİN SUYU KONTROL ALTINA ALIN

Evinizdeki sivrisineklerin tamamından kurtulmanız mümkün olmayabilir, ancak evde uygulayacağınız birtakım ipuçları ve doğru ürünlerle onları uzakta tutabilirsiniz. Sivrisinekler yumurtalarını durgun suya bıraktığından, onlara karşı atacağınız ilk adım evinizdeki ve etrafındaki su birikintilerinin üzerini kapamak veya bu kaynakları bertaraf etmek olmalıdır.

Sivrisinek Isırıklarından Kaçının

Sivrisinekleri Üstünüze Çekmeyin

Mümkünse, sivrisineklerin en aktif olduğu güneşin doğduğu ve battığı saatlerde dışarı çıkmayın. Karanlık yerlerden, çalılık ve uzun boylu bitkilerin olduğu alanlardan uzak durun çünkü sivrisinekler konaklamak için hava akımının az olduğu yerleri tercih ederler. Evinizin içindeki sivrisineklerle mücadele etmek için, kapalı mekânlarda kullanılması sakıncalı olmayan ürünleri tercih edin.

mosquito profile

Nasıl Giyinmeli

Yakında sivrisinek olduğunu bildiğiniz yerlerde pantolon ve uzun kollu giysiler giyin. Sivrisinekler koyu renkli kıyafetlere gelirler, bu yüzden açık renkli kıyafetleri tercih edin.

Uzman Tavsiyesi

Sivrisineklerin evinize girmesini engelleyin. Bu amaçla kapı ve pencerelerde sineklik kullanın.

Biliyor muydunuz?
  • Sadece dişi sivrisinekler sizi ısırır; emdikleri kanı yumurta üretmek için kullanırlar!
  • Ter, vücut ısısı ve nefesle dışarı verdiğiniz karbondioksit sivrisinekleri çeker.
Biliyor muydunuz?

Yetişkin sivrisinekler, yumurtalar bırakıldıktan 10-14 gün sonra ortaya çıkar. Çevrede mümkünse su birikintisinin olmaması işte bu nedenle önemlidir!